Ekran mobilny telebim LED na naczepie

 

 

Wychodząc naprzeciw nowym technologiom w imprezach publicznych oraz w reklamie zaprojektowaliśmy i wykonaliśmy naczepę multimedialną całkowicie niezależną od warunków istniejących w miejscu pracy i nie wymagającą dodatkowych urządzeń. Opiszemy dalej cechy szczególne naszego urządzenia:

 

 

 

1. Nie zajmująca dużej przestrzeni naczepa ze składanym ekranem LED, w pozycji transportowej doczepiana jest do ciągnika o DMC=3,5 tony i bez problemu dociera odległych miejsc. Dzięki małej wysokości całkowitej i nisko położonemu środkowi ciężkości podróż jest komfortowa a wiadukty nie stanowią przeszkody.

Ciągnik z naczepą LED

ZawieszenieGenerator

 

Układ jezdny stanowi zawieszenie pneumatyczne firmy BPW (znanej z zawieszeń do pojazdów ciężarowych) wyposażone w system ABS. Naczepa posiada również układ automatycznego poziomowania niezależnie od obciążenia naczepy regulujący wysokość zawieszenia kiedy w podróż chcemy zabrać generator prądu. Naczepa posiada również hamulec parkingowy działający samoczynnie po odłączeniu powietrza zasilającego (od ciągnika).

2. Generator przewożony z tyłu naczepy zapewni nam zasilanie nawet w szczerym polu bez dostępu do sieli energetycznej. Po dotarciu na miejsce generator (chociaż jest wyciszony) możemy ustawić w odległości nie zakłócającej projekcji filmów.

3. Miejscem prezentacji może być zarówno przestrzeń otwarta bez zadaszenia jak i zamknięta hala. Dzięki małym wymiarom zewnętrznym 2,2 x 3,3m jesteśmy w stanie przejechać przez niemal każde wrota.

Tyl naczepy z wymiarami

4. Na miejscu prezentacji naczepę ustawia się na podporach zapewniających stabilność na wietrze do prędkości 17m/s. W przypadku porywów wiatru nasz system zabezpieczeń zaalarmuje operatora kiedy wykryje nawet chwilową utratę podparcia którejkolwiek z podpór.

 

5. Po ustawieniu naczepy na podporach i podłączeniu zasilania (generatora lub z sieci) przystępujemy do rozłożenia ekranu. Operator posługując się pilotem radiowym włącza pompę hydrauliczną która podnosi kolumnę teleskopową z górną częścią ekranu.

 

Po odpowiednim wzniesieniu włączamy elektryczny napęd obrotu kolumny którym obracamy górną część ekranu zgodnie z pozycję dolnej części. Po połączeniu obu części ekran tworzy powierzchnię 25m2 (w innej wersji 15m.kw.) o przekątnej 294 cale. Ponownie włączając (z pilota) napęd hydrauliczny kolumny wznosimy ją do wysokości XXm. Taki ekran zapewnia doskonałą widoczność z dużej odległości i nie wymaga osobnej konstrukcji ani ściany do zawieszenia.

Laptop

6.Źródłem obrazu do wyświetlenia są komputery umieszczone wewnątrz specjalnych skrzyń umieszczonych w podwoziu.

 

7. Wyposażenie obejmuje również system nagłośnienia który w wersji 15m jest umieszczony ponad ekranem a w wersji 25m ustawiony na naczepie.

Ekran mobilny 25m2 Ekran mobilny 15m2

 

Z radości dostarczanej przez naszą naczepę mogli już skorzystać kibice bawiący się w strefie kibica podczas EURO 2012.

OZNAKOWANE CE

Nasze urządzenie jest naczepą ale z perspektywy dyrektywy maszynowej (2006/42/WE) jest MASZYNĄ więc konstrukcja została dostosowana do wymogów zasadniczych. Nasz ekran może być zasilany z sieci zewnętrznej 230V lub 400V więc podlega też pod dyrektywę niskonapięciową (2006/95/WE) a ze względu na zastosowane podzespoły (ekrany, falownik, urządzenia przetwarzania obrazu) podlega także pod dyrektywę kompatybilności elektromagnetycznej (2004/108/WE).

Prezentowana maszyna przeszła ocenę zgodności i spełnia wymagania wymienionych dyrektyw zatem posiada oznakowanie CE poświadczone Deklaracją Zgodności WE.

 

TAGI: ekrany led, ekrany mobilne, ekrany zewnętrzne, ekrany wielkogabarytowe, tv led, sky-led, jans, reklama, imprezy, obsługa imprez, eventy, naczepa, naczepy specjalne, naczepa led, naczepy do przewozu, naczepa multimedialna, led trailer, kolumna teleskopowa, projektowanie naczep, obliczenia nośności naczep