Uncategorised

 

Nasza firma zajmuje się maszynami specjalnymi, głównie maszynami podnoszącymi, hydraulicznymi oraz maszynami na pojazdach począwszy od koncepcji, poprzez projekt, do budowy maszyny. Zajmujemy analizą zasadności (opłacalności projektu), modelowaniem, analizami wytrzymałościowymi i rysunkami produkcyjnymi oraz doglądaniem produkcji u klienta albo naszą produkcją. Zwykle robimy maszyny pod wymagania indywidualne, których nie można łatwo kupić. Pomożemy Ci w rozwoju Twoich rozwiązań, budowie i przeprowadzeniu testów.

Przygotujemy również rozwiązania hydrauliczne, pneumatyczne oraz systemy elektryczne i sterowanie.

KIM JESTEŚMY ?

Jesteśmy dyplomowanymi inżynierami (mgr.inż.) z wieloletnim doświadczeniem praktycznym w projektowaniu i budowie maszyn. Nasz zespół jest prowadzony przez Tomasz Sieńczaka (mgr. inż.) wykwalifikowanego i doświadczonego w inżynierii mechanicznej oraz energetyce (Alstom Power), maszynach hydraulicznych do podnoszenia oraz automatyce.

Nasz zespół nie ma ograniczeń odległościowch. Rozwinęliśmy skuteczną współpracę osób najlepszych w swoich dziedzinach mieszkających w różnych częściach Polski oraz Europy i dzięki temu sprawnie rozwiązujemy złożone technicznie zagadnienia. W naszym zespole oraz we współpracy zewnętrznej mamy inżynierów mechaników, specjalistów MES, fachowców od hydrauliki i pneumatyki oraz elektryków i automatyków. 

 

DLA KOGO JESTEŚMY ?

Założyliśmy nasz biznes w celu świadczenia usług dla małych i dużych firm produkcyjnych zorientowanych na poprawę ich zdolności produkcyjnych przez innowacyjne technologie oraz produktowych przez innowacyjne rozwiązania. Jeśli reprezentujesz firmę produkcyjną nie posiadającą własnego biuro konstrukcyjnego i własnych konstruktorów bo nie jest to potrzebne w codziennej pracy firmy, jesteśmy właśnie dla Ciebie. Jeśli jesteś z firmy posiadającej własny zespół projektowy ale problem techniczny nie jest tym z czym na co dzień pracujecie, pomożemy Ci rozwiązać ten problem. Twoja firma nie musi ponosić stałych kosztów własnego biuro konstrukcyjnego żeby mieć do niego dostęp. Jesteśmy po to aby dostarczyć Ci szeroki zakres specjalności inżynierskich.
Odkryj możliwości zewnętrznego wsparcia technicznego kiedy Ty sam możesz zająć się produkcją. 

 

Nasza firma oferuje projekty dopasowane do indywidualnych potrzeb od koncepcji do produktu. Opracowujemy wstępną analizę zadania, schemat, rysunki produkcyjne. Projektujemy maszyny/systemy które nie mogą być kupione spośród standardowych produktów. Pomożemy Ci w rozwoju, modyfikacji, testach nowych i istniejących maszyn. Nasz zespół opracuje modele 3D oraz rysunki produkcyjne 2D.

Opracowujemy też systemy pneumatyczne, elektryczne i automatykę.

 

NASZE GŁÓWNE SPECJALIZACJE:

  • Napędy hydrostatyczne jazdy, pojazdy szynowo-drogowe wg EN 15746 - Railway - Track - Road-rail machines
  • Mobilne podesty robocze wg normy EN 280 

 

  • Maszyny instalowanie na pojazdach (podesty robocze, żurawie przeładunkowe)

 

  • Maszyny do podnoszenia (EN 1493 - Vehicle lifts, EN 12999 - Cranes. Loader cranes, EN 13000 - Cranes. Mobile cranes),

 

  • Systemy zasilanie pras hydraulicznych wg EN ISO 16092 - Machine Tools Safety - Presses...., cylinders for presses,

 


NAPĘDY HYDROSTATYCZNE POJAZDÓW / NAPĘDY SZYNOWE

   

 

   

 

 


ZASILANIE PRAS HYDRAULICZNYCH

Najbardziej rozpowszechnione systemy zasilania pras hydraulicznych są oparte na zwykłym silniku indukcyjnym pracującym ze stałą prędkością obrotową co w połączeniu z pompą zębatą daje stały wydatek oleju. Jeśli chcemy utrzymać nacisk przez dłuższy czas trzeba zadać odpowiednie ciśnienie zaworem przelewowym. Taka praca nawet w niedługim czasie powoduje znaczne straty energetyczne oraz grzanie oleju na skutek dławienia (w zaworze przelewowym). Takie systemy cechują się również stałą prędkością postępową. Idąc o krok dalej, można wykorzystać siłownik o dwóch średnicach. Używając mniejszej średnicy powodujemy zwiększoną prędkość w czasie zbliżania narzędzia do produktu, po czym przełączamy zasilanie na większą średnicę siłownika aby wykorzystać maksymalny nacisk.

  

Odkąd silniki indukcyjne o regulowanej prędkości (serwo napędy) są dostępne w coraz niższych cenach możemy wykorzystać ich zalety również w prasach hydraulicznych. Nawet w połączeniu z pompą o stałej objętości możemy bardzo płynnie i precyzyjnie kontrolować prędkość postępową prasy.

Na rynek (zwłaszcza motoryzacji i lotnictwa) wchodzi coraz więcej produktów kompozytowych których proces produkcji wymaga długiego czasu utrzymania pod naciskiem prasy. Często, kilkunastominutowy czas utrzymywanie nacisku jest dłuższy niż czas usunięcia produktu i załadowania nowego materiału. Zwłaszcza w tym zastosowaniu doskonale sprawdza się serwo napęd. Po osiągnięciu zadanego obciążenia prasy nie przelewamy oleju przez zawór przelewowy ale utrzymujemy stały moment serwo napędu trzymając w ten sposób stałe ciśnienie w siłowniku. Przy takim cyklu pracy zwykłe, stało-obrotowe rozwiązanie zasilania powoduje znaczne grzanie oleju (straty energetyczne), konieczność większego zbiornika oraz chłodnicy oleju natomiast zastosowanie serwo napędu eliminuje potrzebę chłodnicy i pozwala na zastosowanie znacznie mniejszego zbiornika.