podnośnik na przyczepie Podnośnik koszowy przewoźny skonstruowany został jako przyczepa jednoosiowa na osi amortyzowanej z dyszlem holowniczym o regulowanej wysokości oczka zaczepu. Konstrukcja wysięgnika składa się z pantografu połączonego z teleskopem dwu-segmentowym oraz krótkim ramieniem manewrowym JIB pozwalającym na przeprost o 10 stopni.

 

Wysokości robocza podnośnika wynosi 14 m a udźwig 200 kg. i pozwala na pracę z pełnym obrotem kolumny o 360 stopni.

pozycja boczna podnośnik

Konstrukcja pozwoliła nam osiągnąć niedużą długość urządzenia w stanie transportowym co ułatwia holowanie i manewrowanie.

pozycja transportowa przyczepa

 

Dodatkowo podwozie jest wyposażone w dwa silniki hydrauliczne napędzające koła a ich niezależne sterowanie pozwala dojechać w trudno dostępne miejsca już bez pojazdu holującego. Przy takim manewrowaniu przyczepa jedzie na dwóch kołach osi jezdnej (napędzanych) oraz na trzecim - przednim kole podporowym.

podwozie

 

Własnym źródłem energii są 4 akumulatory trakcyjne o napięciu 6V a po ich wyczerpaniu dalsze dodatkowo długotrwałe zasilanie zapewnia niewielki generator elektryczny z silnikiem wysokoprężnym zainstalowany w tylnej części podwozia. Ponadto, jest także możliwość podłączenia zasilania elektrycznego z sieci zewnętrznej.

Generator produkcja podnośnika

 

Konstrukcja maszyny spełnia wymagania normy EN 280 - Podesty ruchome przejezdne - Obliczenia projektowe - Kryteria stateczności - Budowa - Bezpieczeństwo - Badania i próby oraz przepisy dopuszczające do ruchu oraz posiada oznakowanie CE.

 

podnośnik na przyczepie jednoosiowej pntj14 podnośnik na przyczepie

 

podnośnik koszowy na przyczepie MEWP podnośnik koszowy projekt