suszarko rozciągarka

 

Maszyna służy do ciągłego (przelotowego) procesu suszenia kartonowego wypełnienia komórkowego do produkcji skrzydeł drzwiowych oraz płyt meblowych.
Półfabrykat kartonowy w stanie wilgotnym ustawia się w kartonie przed stołem wlotowym maszyny.

 

 

Karton formowany jest na szerokość przez dwie blaszane prowadnice oraz rozciągany jest przez grzebień na stole wlotowym suszarki. Podczas przechodzenia przez maszynę karton jest ogrzewany przez 15 grzałek (15 x 1kW) i jest to moc wystarczająca do efektywnego wysuszenia papieru już przy temperaturach 110 - 140°C. Dzięki zastosowaniu grzałek emitujących głównie PROMIENIOWANIE PODCZERWONE (czytaj - ciepło niewidzialne) ciepło trafia wprost na papier nie podgrzewając nadmiernie powietrza w maszynie. Ponadto wewnętrzne ściany maszyny są wykonane z blachy nierdzewnej odbijającej ciepło w kierunku suszonej formatki. Porównaj z konkurencją - ile mocy potrzebują inne suszarki do pracy w podobnej temperaturze i efektywnego suszenia ?

Pas kartonowy przemieszczany jest przez wałki posuwowe po stronie wlotowej i wylotowej (patrz zdjęcia). Wałki napędzane są motoreduktorem zasilanym z falownika co umożliwia płynną regulację prędkości posuwu. Temperatura i prędkość posuwu zadawane są przez operatora (w zależności od wilgotności kartonu) i kontrolowane przez sterownik PLC. Wysuszony karton wsuwa się na stół po stronie wylotowej suszarki a po dojechaniu do wyłącznika krańcowego zatrzymuje się aby można było go odciąć.

programowanie sterowników PLC grzałki elektryczne

wypałnienia kartonowe ekspander

Maszyna została uruchomiona we współpracy z El-Młyn sp. z.o.o w zakładzie produkcji drzwi firmie DRE, Gronowo Górne k. Elbląga  www.dre.pl

 

suszarka do kartonu

opis techniczny suszarka OPIS TECHNICZNY

TAGI: suszarko rozciągarka wypełnienia papierowego komórkowego do płyt meblowych suszarka, elektryczna, papieru komórkowego do produkcji płyt meblowych suszarka do papieru komórkowego