Wywrotnica służy do rozładunku materiałów sypkich (głównie zboża) z aut nie posiadających przechylnej skrzyni ładunkowej. Konstrukcję wywrotnicy stanowi platforma stalowa wznoszona przez dwa siłowniki hydrauliczne. Wahliwie zamocowanie korpusu siłownika w fundamencie pozwala na pochylanie się platformy i podążanie za podnoszonymi kołami samochodu.

Dlaczego powinieneś wybrać właśnie naszą wywrotnicę ?

powód 1. Platforma samoczynnie pochyla się podążając za kołami przechylanego auta. W rozwiązaniach nie pochylanych (np. nożycowe) musi dojść do poślizgu bocznego kół auta.

powód 2. tłoczysko siłownika jest jednoczęściowe i dzięki temu może być poddawane momentom gnącym w odróżnieniu ob siłowników teleskopowych których tłoczyska przez moment gnący szybko tracą szczelność (siłowniki teleskopowe można stosować w wywrotnicach pełno najazdowych)

powód 3. cylinder siłownika jest zawieszony wahliwie u góry a nie podparty u dołu ! Miejsce zawieszenia (przegub) zeruje momenty gnące a od miejsca zawieszenia do platformy moment gnący rośnie liniowo. W rozwiązaniach podpartych u dołu siłownika, podczas wznoszenia powstają momenty gnące obciążające uszczelnienia ponieważ uszczelnienia są powyżej przegubu.

powód 4. wszystkie siłowniki są hydraulicznie zsynchronizowane przez odpowiedni układ rozdzielaczy i przemieszczają się równocześnie nawet mimo nierównomiernego obciążenia.

wywrotnica samochodowa do rozładunku

Wywrotnica dostępna jest w dwóch wersjach:
wersja 9m - platforma dl.9m, szer.0,8m
wznios 1,1m
2 siłowniki
udźwig 12ton
przeznaczona dla pojazdów do 24ton
moc napędu 6kW

wersja 18m - platforma dl.18m, szer.0,8m
wznios 1,1m
4 siłowniki
udźwig 24tony
przeznaczona dla pojazdów do 48ton
moc napędu 11kW

Wykonana jest jako zespół 2 platform po 8m. Sterowanie hydrauliczne umożliwia pracę każdej z platform osobno lub jednocześnie. Układ sterowania siłowników zapewnia ich równomierne podnoszenie niezależnie od nierówności rozkładu obciążenia.

wykonanie wywrotnicy pełnonajazdowej pozwala na zastosowanie siłowników teleskopowych i zmniejszenie głębokości wykopów pod siłowniki.

Oferujemy również modernizacje i naprawy wywrotnic. Zapraszamy

 

 

 

wywrotnica samochodowa

wywrotnica samochodowa

TAGI: wywrotnica samochodowa do rozładunku materiałów sypkich, wywrotnica samochodowa do rozładunku zboża, wywrotnica jednostronna, projektowanie wywrotnic, projekt wywrotnicy samochodowej, kosz przyjęciowy zboża, skup zbóż, magazyny zbożowe, remont wywrotnicy samochodowej, remonty wywrotnic samochodowych, remonty urządzeń hydraulicznych, wywrotnica samochodowa z wagą, waga samochodowa z wywrotnicą, waga z wywrotnicą, wagi samochodowe