projektowanie podnośników do skrzyń, wywrotnica do skrzyń

 

Tym razem projekt z branży maszyn przemysłu spożywczego. Dla jednego z naszych klientów opracowaliśmy dokumentację konstrukcyjną, analizy wytrzymałościowe oraz dokumentację oznakowania CE podnośnika do załadunku mięsa do maszyny rozdrabniającej.

Podnośnik jest skonstruowany do podnoszenia i wywracania znormalizowanych skrzyń. Napęd mechanizmy podnoszenia zrealizowany serwomotorem elektrycznym trójfazowym.

 

Ze względu na przeznaczenie dla przemysłu spożywczego i kontakt z żywnością maszyna musi spełniać wymagania normy 1935/2004 - Materiały i wyroby przeznaczone do kontaktu z żywnością i dlatego korpus całej maszyny został wykonany ze stali kwasoodpornej. Ponadto z powodu konieczności częstego mycia całej maszyny z wykorzystaniem myjki ciśnieniowej i środków odkażających urządzenia sterowania maszyny muszą spełniać podwyższone wymagania szczelności (stopień ochrony IP65) i odporności na korozję. Nie można tu zastosować typowych skrzynek elektrycznych z stalowej obudowie tylko wykonane z blachy nierdzewnej.

Ze względów bezpieczeństwa maszyna została obudowana klatką z siatki stalowej a układ sterowania umożliwia podnoszenie i opuszczanie tylko przy zamkniętych drzwiach dostępowych.

maszyny przemysłu sprożywczego DIN 9797maszyny spożywcze podnośnik

 

Pojemnik: znormalizowany wg DIN 9797 (dł. 120 cm, szer. 100 cm, wys. 76 cm) tworzywo sztuczne do kontaktu z żywnością.

Udźwig: maks. 700 kg

 

skrzynia